РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цокур Є. Г. 
Джерела легітимності політичної влади в контексті взаємодії держави та громадянського суспільства : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Є. Г. Цокур; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2012. - 36 c. - укp.

Робота присвячена проблематиці владної легітимності в контексті її джерел, специфіки набуття та ролі у побудові системи взаємовідносин суспільства та державно-політичних інститутів. Легітимаційна складова в сучасній політиці та суспільному житті є хоч і не завжди помітною для нефахівця, але значимою і незамінною. Незважаючи на неоднозначність та часткову наукову невизначеність самого поняття "легітимність політичної влади", у свідомості конкретної особистості воно посідає повністю зрозуміле йому місце та визначену роль. Концептуально близькою до теорії легітимності є ідея громадянського суспільства, оскільки в основі вони мають нематеріальне та дуже крихке підгрунтя довіри, суспільної підтримки, самозречення та самопожертви заради майбутнього. Легітимність поступово набуває обрисів окремого елементу в системі сучасних політичних знань, виступаючи підгрунтям національного відродження та державотворення, політичного та державного управління, владних відносин, взаємин суспільства та держави, взаємодії держави й інституцій громадянського суспільства. Завданням роботи стало здійснення системного аналізу феномену легітимності політичної влади, а саме: дослідження її джерел та особливості структурної організації легітимності. Запропоновано визначення поняття громадянське суспільство, наведено матрицю взаємозалежності моделі громадянського суспільства, джерел легітимності та типу політичного режиму. Розглянуто причини виникнення й особливості кризи владної легітимності та делегітимації, а також проаналізовано стан, особливості та перспективи легітимаційних процесів в сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.21 + Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387770 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського