РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колінько О. Г. 
Вплив духовно-творчої діяльності на сучасний господарський розвиток (методологічний аспект) : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. Г. Колінько; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Розроблено комплексний методологічний підхід до пізнання духовно-творчої діяльності людини на основі цілісного розуміння процесу олюднення та шляхів його реалізації в сучасній господарській облаштованості людського суспільства у форматі реалізації імперативу виживання людства. Обгрунтовано рефлективну природу категорій "діяльність", "господарство" та "біо-соціо-духовна природа людини". Доведено, що за умов становлення постіндустріального, освітнього суспільства головний предмет праці переміщається з навколишнього щодо людини середовища всередину самої людини: предметом праці стає свідомість людини та розкрито двоїсте значення свідомості як предмета праці: із погляду імперативу виживання людства та у економічному форматі. Вдосконалено аргументацію гіпотези, що в основі переходу до постнекласичної науки лежить кардинальна перебудова свідомості на мислення людини, що опирається на висхідне сприйняття ціннісних начал. У глобальній економіці це проявляється в актуалізації ціннісної конкурентоспроможності, що створює реальні передумови наростання тенденції до співробітництва як актуально-ефективного типу взаємозв'язків у знаннєємній виробничій діяльності людини (економіці знань), у економічній теорії - у необхідності визнання свідомості як головного предмету праці та надання пріоритетності цінніснораціональним началам за дослідження економічних реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 а1 + У010

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського