РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494359<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цоцко Л. І. 
Геологія і гемологічна оцінка проявів жильного кварцу південно-східної частини Українського щита : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.11 / Л. І. Цоцко; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Д., 2012. - 20 c. - укp.

Вивчено геологічні особливості локалізації проявів жильного кварцу зі сприятливими гемологічними характеристиками. Кварцовожильні тіла, сировина яких перспективна щодо використання як каменесамоцвітна, просторово та генетично пов'язані з гранітами, пегматитами, гнейсами, мігматитами та тектонітами (тектоно-метасоматичні зони). Геологічні критерії якості жильного кварцу та масштаби розповсюдження декоративних різновидів визначаються генетичними особливостями, регіональною позицією, складом вміщуючих порід, структурно-тектонічними, метаморфічними, метасоматичними, структурно-тектонічними та віковими факторами. Важлива роль у формуванні показників якості кварцу належить епігенетичним перетворенням сировини. Гемологічними показниками якості кварцу є його декоративні, технологічні та споживчі властивості. Колір, прозорість і здатність приймати дзеркальне полірування визначають естетичне сприйняття виробу; твердість - вид інструментів обробки; тріщинуватість, розмір і форма зразка - форму та розмір виробу. Споживчі властивості обумовлюють безпеку використання кварцової сировини. Встановлено п'ять сортів кольорового жильного кварцу, що визначають напрями його використання як каменебарвної сировини. За умов становлення ринкових відносин у економіці держави супутній видобуток кварцовожильної сировини проявів південно-східної частини Українського щита може забезпечити прибуток за відносно невеликих затратах часу та коштів на їх розвідку й освоєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.25(45УКР)-0 + Д59(45УКР)452

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського