РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494590<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верещака І. В. 
Активація м'язів плечового поясу та плеча людини в ізометричних "двосуглобових" зусиллях руки : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / І. В. Верещака; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Показано, що переважна активація м'язів, котрі є агоністами для певного напрямку, як правило, супроводжувалась коактивацією м'язів-антагоністів. Моторні задачі, для яких напрям генерації зусилля відносно обох суглобів співпадає, реалізувались у більш простих програмах у порівнянні з розвитком ізометричних зусиль у секторах їх "неспівпадаючих" орієнтацій. У порівнянні з ізотонічними рухами динамічні компоненти ЕМГ за ізометричних скорочень м'язів були незначними, вони з'являлися тільки тоді, коли швидкість періоду наростання зусилля підвищувалась до 0,12 - 0,25 с. За допомогою побудови діаграм інтенсивності ЕМГ активності встановлено сектори переважної активності окремих груп м'язів. Встановлено, що форма таких секторів активності м'язів більш суттєво залежала від орієнтації вектора зусилля у порівнянні зі зміною положення сегментів руки. Перевірялася гіпотеза суперпозиції центральних моторних команд (ЦМК) у задачах сумації векторів сили. Експерименти з порівняння трьох векторів сили, один з яких (результуюче зусилля) є векторною сумою двох інших (складові зусилля), показали, що ЕМГ-активність м'язів під час реалізації результуючого зусилля у більшості випадків досить задовільно описувалися сумою відповідних ЕМГ складових зусиль. Суперпозиція ЦМК спостерігалася за генерації у "співпадаючих" та у "неспівпадаючих" напрямках вектора зусилля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.82*715.3 + Е70*738.259

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського