РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494651<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захарчук О. І. 
Клініко-імунологічні та епідеміологічні аспекти токсокарозу на Буковині : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 16.00.11 / О. І. Захарчук; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". - К., 2012. - 40 c. - укp.

Розкрито питання виявлення поширеності токсокарозу на Буковині, з'ясування нозогеографічної характеристики, регіональних клініко-імунологічних і епідеміологічних особливостей перебігу інвазії, характеру імунної відповіді з метою обгрунтування раціональних підходів до ефективного лікування та зниження захворюваності на токсокароз. На основі комплексного дослідження одержано нові дані, які доповнюють уявлення про розповсюдження токсокарозу в Україні, зокрема встановлено, що за природних умов Чернівецької області можливе формування осередків токсокарозу. Встановлено ендемічне розповсюдження інвазії на території Чернівецької області, що характеризується існуванням осередків низької та середньої інтенсивності, а також нерівномірністю екстенсивності інвазії в різних кліматогеографічних зонах. Вперше встановлено ступінь і характер залежності розповсюдження токсокарозу від особливостей зволоження місцевості, температури повітря та грунту в Чернівецькій області. Проведено оцінювання та встановлено рівні забрудненості об'єктів довкілля (грунт, вода, овочі) яйцями токсокар для визначення чинників передачі інвазії в осередках. Вперше одержано дані щодо ураженості на токсокароз немовлят (дітей віком 6 - 12 міс) з визначенням критеріїв діагностики для своєчасного виявлення інвазії, рекомендований простий, легко доступний, високо інформативний і перевірений часом метод - обчислення коефіцієнта гуморального імунітету KGI. Виявлено, що токсокароз супроводжується розвитком дисбалансу імунологічних показників, порушенням нормальних співвідношень клітинних популяцій, дисімуноглобулінемією, що свідчить про різний ступінь і спрямованість порушень імунологічної реактивності і зниження резистентності організму за токсокарозу. Обгрунтовано доцільність застосування препарату альбендазолу у хворих на токсокароз. Доведено ефективність запропонованої тактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.7 + Р197.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського