РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демченко Н. Р. 
Вплив четвертинних солей піридинію та триазолоазепінію на розвиток корозійного мікробного угруповання грунту : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Н. Р. Демченко; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше здійснено комплексне мікробіологічне дослідження складу сульфідогенного природного угруповання піщаного грунту, яке сформувалося у феросфері, прилеглій до газопроводу у Чернігівській області (с. Малійки) та виділено домінуючий штам сульфатвідновлювальних бактерій - М-4.1, який за морфолого-культуральними та молекулярно-генетичними характеристиками віднесено до роду \i Desulfovibrio\i0. Встановлено, що до складу сульфідогенного мікробного угруповання, крім бактерій, входить комплекс мікроскопічних грибів, серед яких найбільш корозійно активним по відношенню до сталі СтЗпс виявився \i Fusarium oxysporum\i-0. Виявлено пригнічення росту сульфатвідновлювальних, залізовідновлювальних, денітрифікувальних та амоніфікувальних бактерій сполуками нових рядів галогенідів 4-(4'-хлоробензил) і бромідів [1,2,4]триазоло[4,3-а]азепінію. Доведено, що в процесі захисту маловуглецевої сталі четвертинними солями триазолоазепінію пригнічується формування біоплівки на поверхні металу. Встановлено залежність антимікробної дії четвертинних солей піридинію та триазолоазепінію від просторової будови молекул і ліпофільності, як визначального фізико-хімічного компоненту їх впливу на метаболізм бактерій. Встановлено, що досліджені четвертинні солі триазолоазепінію є ефективними інгібіторами біокорозії маловуглецевої сталі. Найбільший захисний ефект (98,7 %) за умов мікробної корозії сталі СтЗпс проявляє бромід 1-[2-(4-хлорофеніл)-2-оксоетил]-3-(4-метоксианілінометил)-6,7,8,9-тетрагідро -5H-[1,2,4]-триазол[4,5-a]азелінію(ЧСТА II).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85:П03 + Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389913 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського