РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494929<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малєєв М. В. 
Розвиток наукових основ запобігання травматизму від проявлення комплексу природних небезпек у вугільних шахтах : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / М. В. Малєєв; М-во енергетики та вугільної пром-сті України, Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. - Макіївка, 2012. - 36 c. - укp.

Вперше з позицій міцності під час розвантаження розкрито механізм руйнування вуглепородного масиву, який обумовлено пам'яттю порід, що полягає в розвитку після деформацій пружного відновлення деформацій генетичного повернення, зміні структури порового об'єму, виділенні газонасичених розчинів, що дозволяє пояснити причини викидів вугілля та газу. Виконано шахтні вимірювання зміни знаку деформацій стиснення на розтягування в породах міжпласть спереду та позаду рухомих лав, підтвердили реальність руйнування вуглепородних масивів під час розвантаження. Експериментально встановлено, що зменшення випередження підготовчими виробками лав призводить до зменшення інтенсивності викидів у 3 - 4 рази та сприяє зниженню травматизму від обвалень у порожнинах викидів, що відбуваються під час струсного підривання. Виконано критеріальне обгрунтування категорії особливо викидонебезпечного шахтопласта та доведено, що для початку його дегазації, у разі надробки, потрібно створити випередження, що дозволяє забезпечити максимум газовіддачі. Відсутність ендогенних пожеж кам'яного вугілля у зоні газового вивітрювання, під час розробки високометаморфізованих антрацитів, локальність схильності до самозаймання доводить потребу розробки нових, надійніших, економічних і технологічних експрес-способів їх прогнозу та запобігання, у т. ч. і під час викидів вугілля та газу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18 н6 + Р124.506.1-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського