РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вашкеба-Бітлер Е. М. 
Особливості перебігу парацетамолового ураження печінки при застосуванні екстракту з надземної частини хрону звичайного : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Е. М. Вашкеба-Бітлер; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського М-ва охорони здоров'я України". - Т., 2012. - 19 c. - укp.

На підставі проведення біохімічних і морфологічних досліджень поглиблено існуючі уявлення про патогенез парацетамолового ураження печінки, з'ясовано стан жовчовидільної та знешкоджувальної її функцій. Вперше в динаміці (протягом 10-ти днів) досліджено метаболічні порушення в організмі тварин, уражених парацетамолом. Встановлено, що парацетамол 1 в дозі 250 мг/кг активує процеси ліпопероксидації й окиснювальної модифікації білків, пригнічує активність антиоксидантної системи в крові та печінці щурів, збільшує проникність мембран гепатоцитів, порушує жовчовидільну та детоксикаційну функцій печінки, що ускладнюється розвитком ендогенної інтоксикації. Доведено, що парацетамол у зазначеній дозі викликає некротично-дистрофічні зміни та розлади мікроциркуляції в паренхімі печінки та слизовій оболонці шлунка. Одержані дані дозволили вперше запропонувати патогенетичну схему розвитку порушень в ураженому парацетамолом організмі, а також виявити ланки, які можна відкоригувати для зменшення ступеня пошкодження печінки. Вперше на моделі парацетамолового ураження печінки доведено коригувальний вплив екстракту з надземної частини хрону звичайного, який полягає у зменшенні активності вільнорадикального окиснення, покращанні стану антиоксидантної системи, жовчовидільної та детоксикаційної функцій печінки щурів. Доведення гепатопротекторних і мембраностабілізувальних властивостей екстракту з надземної частини хрону в експерименті in vivo дозволяє пропонувати використання цього коригувального чинника для подальшого дослідження з метою введення його в практичну медицину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р352.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського