РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лобанов С. О. 
Психотерапія та реабілітація хворих з опіоїдною наркоманією, обтяженою ВІЛ (СНІД) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.17 / С. О. Лобанов; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Обстежено 188 осіб, серед яких у 112-ти (основна група) діагностовано опіоїдну наркоманію з додатковим обтяжувальним захворюванням на ВІЛ (СНІД), й 76 осіб з захворюванням на ВІЛ (СНІД) (контрольна група). Встановлено переважання чоловічої статі; групу ризику склали особи 22 - 37-ми років. Хворі, які частіше мають ситуаційних періодичних партнерів, інколи знаходяться з партнером у нестабільних стосунках. Переважали пацієнти з середньою та неповною вищою освітою, середніми житловими умовами. СНІД або ВІЛ-інфікування визначено від одного до п'яти років у більшості випадків, шлях передачі захворювання переважав парентеральний, у пацієнтів основної групи він був пов'язаний з внутрішньовенним введенням наркотичних речовин. У всіх пацієнтів виявлено самозвинувачення, наявність соціальної ізоляції, прояви дезадаптації, депресію та тривогу, екзистенційний вакуум. Проте, якщо у контрольної групи були присутні якісь родинні, соціальні або особові життєві сенси та діяльність їх спрямована на перспективу, то в пацієнтів основної групи вони практично повністю були нівельовані ейфоричною дією наркотику й інколи сенс їх існування зводився лише до здобуття коштів на чергову дозу наркотичної речовини. Враховуючи виявлену симптоматику, розроблено етапну комплексну допомогу вказаним хворим, з детоксикацією, соматичною та підтримувальною фармакотерапією і різними видами індивідуально підібраної психотерапії. Результатами роботи стала відмова від вжитку наркотичних речовин з формуванням ремісії від півроку до трьох років у більшості пацієнтів основної групи, покращання самопочуття, зменшення проявів тривоги та депресії, нівелювалася суїциїдальна симптоматика. Відбувалася адаптація до ситуації та покращання якості життя за рахунок формування нових цілей і появи індивідуального сенсу життя. Основне захворювання набувало прогностично сприятливішої течії, відновлювалося соціальне функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-57 + Р514.0-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського