РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000495004<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривчанська М. І. 
Хроноритми функцій нирок за умов блокади бета-адренорецепторів (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / М. І. Кривчанська; МОЗ України, Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2012. - 20 c. - укp.

Вивчено механізми змін функціонального, морфологічного й ультрамікроскопічного стану нирок та епіфіза мозку щурів після блокади бета-адренорецепторів за умов різної функціональної активності шишкоподібної залози й їх корекція мелатоніном. Встановлено, що застосування бета-адреноблокатора анаприліну в дозі 2,5 мг/кг маси тіла в поєднанні з постійним освітленням викликає найвагоміші порушення циркадіанної організації екскреторної, іонорегулювальної та кислоторегулювальної функцій нирок: істотне зростання екскреції білка та титрованих кислот, зменшення діурезу та рівня ультрафільтрації, зміни проксимального та дистального транспорту іонів натрію тощо. Уведення екзогенного мелатоніну (0,5 мг/кг маси) не викликає істотних змін зазначених показників. Параметри екскреторної, іонорегулювальної та кислоторегулювальної ниркових функцій зазнають найбільшх змін о 8.00 та 20.00 год., що можна пояснити ритмом секреції ендогенного мелатоніну. Дослідження показали, що уведення мелатоніну в дозі 0,5 мг/кг маси тіла покращує показники структурно-функціонального стану шишкоподібної залози та нирок на тлі стандартного освітлення та за умов постійної темряви. Виявлено морфологічні та функціональні зміни досліджуваних ниркових функцій проявлялися дистрофією епітелію звивистих канальців і некрозом, а в шишкоподібній залозі - змінами співвідношення темних і світлих пінеалоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р415-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390043 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського