РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000495025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко О. В. 
Модель метеорного радіоканалу, заснована на рішенні дифракційної задачі розсіяння сигналу на іонізованому сліді : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / О. В. Харченко; МОНМС України, Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Досліджено подальший розвиток узагальненої моделі метеорного радіоканалу (МРК), що, на відміну від існуючих, враховує наявність когерентної та некогерентної компонент розсіяного сигналу. Вперше запропоновано модель МРК, що заснована на евристичному розв'язанні дифракційної задачі у разі розсіяння сигналу на іонізованому метеорному сліді (МС), яка, на відміну від відомих моделей, дозволяє оцінити зміну форми сигналу довільного виду за розсіяння. На основі запропонованої моделі розсіяння на МС із заданим значенням об'ємної електронної щільності одержано новий аналітичний вираз, що дозволяє розрахувати потужність когерентної компоненти розсіяного сигналу й описати особливості дифракційних коливань її рівня, що спостерігаються. Вперше запропоновано метод оцінювання ймовірності появи в зоні радіовидимості МС з дзеркальною точкою відбиття, заснований на використанні апріорної статистики розподілу радіантів метеорів та оцінки ефективної довжини МС, який дозволяє уточнити розташування областей з високою ймовірністю утворення іонізованих МС, що мають точку дзеркального відбиття й інтенсивність розсіяння достатню для прийому сигналів, за різної протяжності радіоліній та заданих характеристик приймально-передавального обладнання. Для забезпечення підвищення точності ймовірнісних розрахунків запропоновано новий метод, що дозволяє забезпечити щільну укладку рівновеликих елементів на поверхні сфери та коректно задавати координати центрів елементів, до яких прив'язується точка входу метеороїда в метеорну зону. Запропоновано та досліджено новий метод виявлення МС і синхронізації складних сигналів, переданих по МРК, який відрізняється від відомих тим, що не використовується пороговий пристрій виявлення та синхронізації сигналів і забезпечується можливість ефективної роботи за умов впливу негаусівських завад та інтерференційних завмирань.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390100 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського