РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000495193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крайня О. О. 
Флорівський (Вознесенський) монастир у Києві як пам'ятка історії та архітектури XVI - початку XX століть : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / О. О. Крайня; НАН України, Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури, Центр пам'яткознавства. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено Флорівський (Вознесенський) монастир як пам'ятку історії й архітектури. Дана обитель єдина серед київських чернечих осередків є діючою з XVI ст. безперервно, з постійним зв'язком поколінь, що сприяло збереженню традиційних форм існування у модернізованому оточенні. Для вивчення генези київської жіночої чернечої громади, сакрального простору, культурної спадщини обителі залучено репрезентативні джерела і літературу. Дослідження синтезує розрізнені дані археології, геології, картографії, краєзнавства й інших спеціальних дисциплін для реконструкції історії Флорівського Києво-Подільського і Вознесенського Печерського монастирів до їх об'єднання та після нього. Запропоновано огляд природно-ландшафтних умов для уточнення дати заснування обителі на Подолі, виділено основні етапи функціонування Флорівського (Вознесенського) монастиря, відповідно до яких розглянуто його соціокультурне середовище, формування архітектурно-планувальної структури обителі, стильові зміни. Оригінальною тезою дослідження є зв'язок розвитку архітектурного ансамблю Флорівського монастиря на Подолі з проектами розбудови Печерська, зокрема, Лаври і підпорядкування у другій половині XVIІ ст. флорівських черниць Печерському архімандриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Щ113(4УКР-2К)927.166 + Щ117.166(4УКР-2К)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390203 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського