РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000495406<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Майко В. В. 
Південно-Східний Крим у другій половині X - XII ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.04 / В. В. Майко; НАН України, Ін-т археол.. - К., 2012. - 34 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз матеріальної культури населення Південно-Східного Криму другої половини X - XII ст. На підставі археологічних матеріалів і писемних джерел припущено, що поява нової провінційно-візантийської археологічної культури, що не має підоснови в попередній салтово-маяцькій, датується серединою X ст. На відміну від неї, вона демонструє зовсім інший характер і ступінь візантинізації. Проаналізована археологічна культура належить до кола синхронних культур причорноморських візантійський провінцій і залишена населенням Причорноморського регіону, що постійно перебувало в орбіті економічного та культурного впливу Візантійської імперії. Етнічні особливості культури простежити дуже важко, лише на прикладі деяких категорій керамічного комплексу. Специфіку їй надає, насамперед, географічне положення регіону на хозаро-русько-візантійському прикордонні. У всьому іншому - це типова провінційно-візантійська культура неромейського населення. Без помітних змін вона проіснувала до початку XIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР-6КРМ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390452 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського