РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перетятько О. В. 
Структурно-функціональні особливості грудо-шийних лімфатичних вузлів мускусних качок у ранньому постнатальному онтогенезі : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / О. В. Перетятько; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Встановлено, що у новонароджених каченят паренхіма лімфатичних вузлів (ЛВ) не має ознак диференціювання на структурно-функціональні зони та морфологічних маркерів функції антитілоутворення (плазматичних клітин). З'ясовано, що повний комплекс морфологічних ознак, що свідчить про функціональну зрілість паренхіми ЛВ, формується протягом перших трьох місяців постнатального онтогенезу: до 25-добового віку - кіркова та мозкова речовина вузлів, до 60-добового віку - дифузні структурно-функціональні зони паренхіми, до 90-добового віку - лімфатичні вузлики. Плазматичні клітини вперше виявляються в паренхімі ЛВ 30-добових каченят, а максимальна кількість цих клітин характерна для паренхіми вузлів 240-добової птиці. Встановлено, що дефінитивна структура паренхіми ЛВ качок характеризується чітко вираженою зональністю із концентрацією її основних функціональних зон навкруги центрального синуса та кулеподібною просторовою конфігурацією найбільш розвинених клітинних зон (одиниці глибокої кори та лімфатичні вузлики) з мозаїчним принципом їх взаєморозташування. Окремі функціональні зони паренхіми ЛВ качок об'єднуються в декілька ідентичних за гістоархітектонікою компартментів, що складаються з одиниць глибокої кори, оточених з усіх боків кірковим плато та числовими лімфатичними вузликами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського