РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496094<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гламазда П. В. 
Кримінально-виконавча діяльність Української Держави у контексті внутрішньої політики гетьмана Павла Скоропадського (квітень-грудень 1918 р.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / П. В. Гламазда; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Проаналізовано ситуацію, що склалася в кримінально-виконавчій сфері Української Держави на чолі з гетьманом П. Скоропадським у квітні - грудні 1918 р. На основі сучасних методологічних підходів і відповідно методів дослідження встановлено, що у політичному відношенні гетьманський експеримент продемонстрував, з одного боку, живучість гетьмансько-козацької традиції щодо розбудови власної державності й її правової основи, з іншого - прагнення до збалансування ціннісних ідеологічних, політичних і правових орієнтацій на національне відродження у контексті загальноєвропейського процесу лібералізації суспільного життя. Доведено, що спроба відновити стабільність шляхом повернення дореволюційної моделі тюремної системи, посилення каральної спрямованості законодавства, зокрема й того, що обслуговувало пенітенціарну систему була помилкою. Цей досвід є корисним і за сучасних умов як застереження проти недемократичних дій, що не сприймаються суспільством і не мають перспективи. Водночас гетьманський уряд доклав значних зучиль для заохочення служби в тюремному відомстві, наведення порядку в тюремній справі на місцях, підвищення дієвості тюремних інспекцій, покращання соціальної бази установ виконання покарань, що також можна виділити як позитивний досвід, можливий для використання за сучасних умов реформування пенітенціарної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.2 + Х2(4УКР)611/612-628.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391439 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського