РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трус О. М. 
Зміна гумусового стану чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу України за тривалого застосування добрив : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. М. Трус; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х., 2012. - 22 c. - укp.

Встановлено, що накопичення органічних речовин у грунті адекватне тривалому антропогенному навантаженню у вигляді тривалого систематичного застосування органічних і мінеральних добрив. Показано, що зростання їх вмісту відбувається у напрямку від мінеральної до органомінеральної систем удобрення та за застосування кожної з них за умов збільшення норм добрив, за виключенням низької норми, де вміст і запаси гумусу тотожні. З'ясовано, що такі якісні характеристики гумусу, як співвідношення C:H, вміст вуглецю гуміневих кислот і вуглецю фульвокислот, активна та пасивна форми мають функціональну залежність з вмістом гумусу, який залежить від норм добрив і систем удобрення в сівозміні. Показано, що лабільна частина органічних речовин грунту (водорозчинна, рухома, детрит) є одним з найчутливіших індикаторів родючості та визначається параметрами вмісту гумусу залежно від особливостей удобрення. Встановлено особливості змін фізико-хімічних, агрофізичних та агрохімічних показників чорнозему опідзоленого за тривалого застосування зростаючих норм добрив за мінеральної, органічної й органо-мінеральної систем удобрення в польовій сівозміні. Показано, що параметри цих змін формуються адекватно змінам гумусового стану грунту під впливом особливостей антропогенного навантаження. Обгрунтовано, що процес грунтоутворення за тривалого застосування добрив розвивається в напрямку розширеного відтворення родючості чорнозему опідзоленого, рівень якого більшою мірою визначається нормами добрив і меншою - системами удобрення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського