РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Посохова К. В. 
Діалог культур як фактор ідейно-художньої своєрідності романів Орхана Памука "Біла фортеця", "Мене звати Червоний", "Сніг", та "Стамбул: місто спогадів" : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / К. В. Посохова; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2012. - 20 c. - укp.

Визначено систему передумов формування ідейно-художньої своєрідності романної прози Орхана Памука, детермінованої діалогом культур, що включає культурно-історичні, біографічні та власне літературні аспекти. Діалог культур у романній творчості письменника реалізується за допомогою специфічної поетики, що формує діалогізм на різних структурних рівнях творів автора. Першим видом діалогізму є макродіалог (ідейний діалогізм), що представляє собою діалог ідей, носіями яких виступають персонажі. У розглянутих романах письменника виявлено дві його моделі - синтетичну й антитетичну. Другим видом діалогізму виступає інтертекстуальність. Поетика інтертекстуальності романів письменника базується на історичних, міфологічних, коранічних і літературних алюзіях, численних цитаціях, у тому числі паралітературних і навіть фіктивних, що викликають іронічний та пародійний ефект, апелюють до культурної та літературної спадщини Сходу та Заходу. Третій вид діалогізму в романній творчості Орхана Памука постає як персоніфікований інтердіалог між автором та іншими письменниками, чиї ідеї представлені у творі у вигляді цитат. Подібна оповідна стратегія слугує формуванню образу Стамбула у відповідності з концепцією діалогу культур: Орхан Памук зіставляє своє сприйняття рідного міста з враженнями про нього представників європейської та турецької культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ТУЕ)6-4 Памук 0. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391379 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського