РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496402<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюкова К. О. 
Клініко-патогенетичні особливості пошкодження центральної нервової системи у новонароджених, які перенесли асфіксію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / К. О. Костюкова; НАМН Україїни, ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" . - К., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше шляхом клініко-лабораторних досліджень показано особливості неврологічної адаптації в ранньому неонатальному періоді новонароджених залежно від тяжкості перенесеної асфіксії на основі вивчення ролі оксиду азоту, нейроспецифічного білку НСЕ (нейроспецифічна енолаза), комплексного клінічного обстеження із застосуванням шкали нейро-поведінкового розвитку дитини (ШНПР). Визначено, що за умов реалізації анте- та інтранатальних факторів ризику у немовлят, які перенесли асфіксію, виявляється характерне порушення адаптаційних можливостей організму. Формується преморбідний фон, який характеризується дисбалансом ланок антиоксидантної системи, що спричинює гемодинамічні розлади та загибель нейроцитів, тяжкість яких корелює із тяжкістю перенесеної асфіксії. Встановлено, що підвищення рівня сумарних нітритів та нітратів за помірної гіпоксії має захисний компенсаторний характер, однак, у разі тяжкої гіпоксії спричинює руйнівний вплив на нейроцити, що підтверджуються вищим рівнем НСЕ, розладами гемодинаміки, низькою оцінкою за ШНПР. Розроблено додаткові діагностичні критерії для раннього прогнозу розвитку неврологічних розладів і проведення диференційованих реабілітаційних заходів новонародженим, що народились в стані асфіксії в періоді ранньої неонатальної адаптації. Показано, що застосування цереброкурину сприяє нормалізації порушень адаптаційно-резервних можливостей і покращанню стану здоров'я дітей в ранньому неонатальному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 + Р733.627-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського