РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каленчук Н. І. 
Діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, у жінок репродуктивного віку, хворих на туберкульоз легень : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. І. Каленчук; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2012. - 20 c. - укp.

Проведено системний аналіз і комплексне дослідження інфекцій, що передаються статевим шляхом, у жінок репродуктивного віку, хворих на вперше діагностований туберкульоз легень та з залишковими змінами перенесеного туберкульозу, з урахуванням молекулярно-генетичних властивостей збудників інфекційного процесу, змін імунологічної реактивності організму та порушень гормонального гомеостазу. Встановлено, що у піхві пацієнток з вперше виявленим туберкульозним процесом на тлі хіміотерапії найчастіше (74,5 %) виявляється кандидозний вульвовагініт, зумовлений дріжджоподібними грибами виду \i Candida albicans\i0. На тлі вираженого синдрому метаболічної інтоксикації у пацієнток з вперше діагностованим туберкульозом легень збудники хламідіозу, уреа-, мікоплазмозу, трихомоніазу, герпесвірусної інфекції, папіломавірусної інфекції, гарднерельозу значно частіше асоціюють з дріжджоподібними грибами \i Candida albican \i0. Проте, за умов залишкових змін після перенесеного туберкульозу у жінок, переважно трапляються асоціації \i Candida albicans \i0 (25,5 %) з умовно-патогенною мікрофлорою. Показано, що у жінок, хворих на вперше діагностований туберкульоз за умов імуносупресії відбуваються глибокі зміни взаємодії імунокомпетентних клітин та спостерігається дезінтеграція цитокінової регуляції імунної відповіді, на підставі чого до комплексу лікувальних і профілактичних заходів щодо інфекцій, що передаються статевим шляхом, включені імунокорегувальні засоби. Молекулярно-генетичним дослідженням встановлено, що визначення збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом, за системою гістосумісн

ості людини HLA із застосуванням системи "Фемофлор-8" має не лише діагностичне але й прогностичне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016 + Р542-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391752 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського