РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трегуб О. І. 
Німецька національна ідентичність після Другої світової війни: чинники динаміки, ідеологічні та культурні кордони : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / О. І. Трегуб; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослід. ім. І.Ф. Кураса. - К., 2012. - 18 c. - укp.

Проведено комплексне політологічне дослідження проблеми конструювання німецької національної ідентичності. Показано процес чергування використання традиційних і посттрадиційних конструктів національної ідентичності починаючи з середини XIX ст. і до початку XXI ст. Увагу зосереджено на перманентній трансформації проекту культурної німецької нації у політичну наприкінці XIX ст. та упродовж XX ст. Проаналізовано процес трансформування проекту культурної німецької нації у політичну наприкінці XIX ст., вичерпність і втрату легітимності традиційних ідентитетів національної ідентичності після 1945 р., конструювання кардинально протилежних національних ідентичностей у ФРН та НДР до 1990 р., черговий початок модерного процесу націєтворення й конструювання національної ідентичності у знову об'єднаній ФРН у 1990 р. Показано вплив культурних та ідеологічних чинників у конструюванні німецької національної ідентичності від часу першого об'єднання Німеччини у 1871 р. і в контексті кризи 1945 р. й повоєнного роз'єднання на капіталістичну ФРН та соціалістичну НДР до другого об'єднання у 1990 р. З'ясовано причини кризи національної ідентичності у ФРН після 1990 р., що криються у неможливості через ряд політико-історичних причин апелювати до націоналізму у конструюванні національної ідентичності; у намаганні спростити конструювання національної ідентичності до вирівнювання економічних умов життя на усій території держави й відсутності суспільно-політичного консенсусу щодо шляхів і методів конструювання національної ідентичності ФРН; у неінтегрованості людей з відмінними культурними й етнічн

ими ідентичностями у німецьку націю та суспільство, а також у перманентній кризі компліментарності як комунікативних навичок - етнічної компліментарності, так і компліментарності суспільних та економічних навичок і схильностей між Сходом та Заходом держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5(4НІМ)64 + Ч111.16(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392030 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського