РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496561<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петрина О. П. 
Особливості HLA-фенотипічних характеристик та цитокінової ланки імунітету у хворих на хронічний гломерулонефрит з нефротичним синдромом, асоціації з його перебігом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / О. П. Петрина; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2012. - 24 c. - укp.

Досліджено імунофенотип і рівень цитокінів у хворих у порівнянні зі здоровими, визначено показники, що є факторами імунопатогенезу гломерулонефриту з нефротичним синдромом (НС). Виявлено їх особливості у дітей і дорослих, в тому числі в зв'язку з тим, що клінічний перебіг та здатність до ефективної терапії має свої ознаки в цих групах хворих. Вперше виявлено асоціативні зв'язки між HLA (human leucocyte antigens) фенотипом і рівнем цитокінів у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН) з НС та науково обгрунтовано необхідність врахування генетичної схильності до продукції про- та протизапальних цитокінів, що можна використовувати для алгоритму прогнозування перебігу гломерулонефриту у дітей і дорослих. Вперше встановлено особливості HLA фенотипів і кореляції з цитокіновою ланкою імунітету у хворих з хронічною нирковою недостатністю (ХНН), що надає можливість прогнозування перебігу гломерулонефриту та формування груп ризику втрати функції нирки за даними імунологічних досліджень. Висвітлено роль імуногенетичного контролю імунологічних процесів у хворих на ХГН з та без ХНН, що дозволяє визначити ряд додаткових критеріїв для розробки науково-обгрунтованого алгоритму лабораторних досліджень імунного статусу хворих з метою діагностики та прогнозування. Імуногенетична діагностика дозволила виявляти індивідів з високим ступенем ризику розвитку ХГН з НС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3 + Р733.696.540.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського