РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абдулахад Кусай Ф. Абдулахад 
Дослідження впливу мультипробіотиків групи "Симбітер" на секреторну функцію шлунка у щурів в умовах тривалої гіпергастринемії : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 13.00.13 / Абдулахад Кусай Ф. Абдулахад; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено базальну та стимульовану секрецію гідрохлоридної кислоти в шлунку щурів з тривалою гіпергастринемією, викликаною омепразолом, та за умов тривалого одночасного введення омепразолу і мультипробіотиків симбітер ацидофільний концентрований або симбітер форте. Встановлено, що через добу після 28-денного зниження шлункової секреції гідрохлоридної кислоти, викликаного введенням омепразолу, у щурів розвивається виражена гіпергастринемія та дисбактеріоз в шлунку. Також зростає базальна та стимульована карбахоліном секреція гідрохлоридної кислоти в шлунку, що є показником розвитку гіперплазії в слизовій оболонці. В слизовій оболонці шлунка порушується про-/антиоксидантна рівновага та збільшується вміст окисно-модифікованих білків щурів. Також в слизово-епітеліальному бар'єрі шлунка зростає вміст вільних оксипроліну, фукози та гексуронових кислот, що свідчить про посилену деградацію колагенових білків сполучної тканини та неколагенових протективних білків слизу. Показано, що за умов одночасного 28-денного введення омепразолу з мультипробіотиками симбітер ацидофільний концентрований або симбітер форте дисбактеріоз не розвивався, а виявлені зміни у функціонуванні слизової оболонки шлунка були менш вираженими або відсутніми повністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського