РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496631<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шинкарюк В. Г. 
Залежність перебігу гострої ниркової недостатності від різного функціонального стану шишкоподібної залози : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / В. Г. Шинкарюк; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2012. - 20 c. - укp.

Встановлено, що гостра ниркова недостатність в динаміці її розвитку (з першого по п'ятий день) призводить до посилення процесів вільнорадикального окиснення з суттєвим нагромадженням продуктів вільнорадикального окиснення ліпідів і білків і зменшенням активності компонентів антиоксидантної системи захисту у плазмі крові та в тканині нирок. Найсуттєвіші патологічні зміни проявляються вже на першу добу з тенденцією до зниження на п'яту добу. Встановлено, що різні умови освітлення можуть якісно та кількісно впливати на перебіг гострої ниркової недостатності. Так, постійна темрява зменшує прояви гострої ниркової недостатності, знижуючи прооксидантний вплив на нирки та збільшуючи потужність антиоксидантної системи плазми крові. Постійне світло, навпаки сприяє більш вираженому прояву процесів пероксидації у кірковій речовині нирок і в плазмі крові. Застосування мелатоніну - сильного антиоксиданта - за цих умов коригує прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз плазми крові та нирок щурів, відновлює функціональну діяльність нирок, що є основою для розширення можливостей застосування цього препарату з метою корекції патології нирок шляхом відновлення їх функціональної активності, посилення антиоксидантного захисту та зниження інтенсивності пероксидації макромолекул у плазмі крові та тканині нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р415.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського