РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496848<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартієнко А. І. 
Економіко-екологічні засади інституціювання та запровадження різноманіття форм власності у природокористуванні : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / А. І. Мартієнко; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2012. - 36 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи економічних відносин власності в природокористуванні та науково-методичні рекомендації щодо формування та реалізації різноманітних форм власності на природні ресурси з метою підвищення економічної, економіко-екологічної, соціально-екологічної ефективності використання, охорони, відновлення та відтворення природних ресурсів та управління формами власності в природокористуванні. Визначено теоретичні основи розвитку власності на природні об'єкти на основі відносин привласнення суспільством і економічно відокремленим суб'єктом власне природного ресурсу, економіко-екологічного доходу, соціально-екологічного ефекту й економіко-екологічних збитків. Обгрунтовано, що системоутворювальним відношенням в природокористуванні є загальнонародна власність, яка служить базисом розвитку різноманітних форм власності. Розроблено методологію державного інституціювання привласнення природних ресурсів, що складається з двох блоків - інституціювання державної форми власності й інституціювання недержавних форм і прав привласнення природних ресурсів, яке включає державне управління функціонуванням і розвитком різноманіття форм і прав привласнення в природокористуванні. Обгрунтовано необхідність та можливість привласнення природних ресурсів в інтересах всього суспільства на основі фонду національних природних дивідендів. Визначено критерії розвитку різноманітних форм і прав власності на основі альтернативних витрат, трансакційних і трансформаційних затрат. Визначено економіко-екологічні обмеження функціонування різноманітних форм власності на природні ресурс

и на основі пріоритетності інтересів загальнонародної власності. Обгрунтовано та визначено певні форми власності, надано їх економічну сутність. Розроблено договірну базу реалізації відносин присвоєння в природокористуванні як матеріальну основу функціонування форм власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У010.253.332 + У9(4УКР)281 + Х839(4УКР)112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського