РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496875<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпенко Ю. В. 
Шкідливі комахи амаранту у Східному Лісостепу України. Біологія, екологія, заходи захисту : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / Ю. В. Карпенко; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено видовий склад комплексу шкідливих комах амаранту, уточнено їх біологію й екологію, а також розроблено окремі елементи заходів захисту, які обмежують їх чисельність. Встановлено, що ентомофауна амаранту за умов Східного Лісостепу України представлена понад 250-ма видами комах. Серед них виділено 11 шкідливих видів, які за способом живлення поділено на такі групи: листогризучі, підгризаючі, прихованостеблові та сисні шкідники, а за господарським значенням Ч на основні (амарантовий стеблоїд, бобова попелиця й озима совка) та другорядні (клопи-сліпняки та цикадові). Уточнено біологію, екологію та шкідливість основних і другорядних шкідників на амаранті у різні фенофази культури. Встановлено кількість віків личинок амарантового стеблоїда. Визначено видовий склад паразитоїдів стеблоїда, бобової попелиці та цикадових. Встановлено, що застосування інсектицидів Бі-58 нового, 40 % к. е., Актари, 24 % в. г., Нурелу Д, 55% к.е для захисту амаранту від комплексу шкідливих комах сприяло збереженню урожаю насіння від 3,8 до 7,3 ц/га (в середньому 30 %). Розраховано екомомічну ефективність захисних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468 + П491.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського