РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000496993<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пігулевський П. Г. 
Будова та мінерагенія земної кори і верхньої мантії східної частини Українського щита за результатами комплексних геолого-геофізичних досліджень : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.22 / П. Г. Пігулевський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 40 c. - укp.

Створено базу фактичних геолого-геофізичних даних і розроблено методичний підхід за побудови погоджених фізико-геологічних моделей земної кори на основі інтеграції різнорідної геолого-геофізичної інформації в гебінформаційному середовищі. Одержано нові дані про глибинну будову земної кори та верхньої мантії східної частини Українського щита, яка охоплює Середньопридніпровський і Приазовський мегаблоки, східну частину Криворізько-Кременчуцької й Оріхівсько-Павлоградську шовні зони. Показано, що верхня частина земної кори складена осадово-вулканогенними утвореннями, які змінені метаморфічними та метасоматичними процесами й інтрудовані тілами гранітів, діоритів, габро тощо. На основі розробленої 3D фізико-геологічної моделі визначено рудоконтролюючі структури та рекомендовано потенційно-перспективні райони на різні види корисних копалин. За результатами мінерагенічної оцінки виділяються мантійні, корові (асиміляційні) й інфільтраційні типи джерел рудної речовини. Зазначено, що їх металогенічна спеціалізація переважно пов'язана із площами розвитку певних петротипів порід, розповсюджених у верхній мантії та низах кори, а склад субстрату верньої частини земної кори впливає на характер (структуру) мінералізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1 + Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського