РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000497025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвієнко Л. Ф. 
Механізми впливу домішок на субструктуру і механічні властивості монокристалів молібдену та вольфраму : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Л. Ф. Матвієнко; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив легування на структуру та механічні характеристики монокристалів Мо і W. Показано, що в системі Мо - (0 ? З,5 ат.% Ru) досконалість монокристалів з напрямком росту <100> характеризується двома мінімумами розорієнтації субзерен залежно від вмісту Ru, які зумовлені компенсаційною дією домішок втілення (вуглець) і заміщення (Ru) та гальмуванням руху дислокацій комірчастою структурою. Кристалографічна анізотропія монокристалічного росту Mo і W залежно від домішок зумовлена анізотропією міжфазової енергії кристал - розплав і спроможністю різних площин знімати концентраційне переохолодження. Зростання досконалості монокристалів цих металів з оптимальним вмістом домішок в напрямку <100> > <110> > <111> зумовлене пластичними властивостями ОЦК-структур, поведінкою дислокацій і малокутових границь. З'ясовано, що механічні характеристики монокристалів Мо - 1,5 ат.% Ir залежать не тільки від вмісту домішки, але і від структури кристалу (мікрооднорідна або комірчаста). Високотемпературна повзучість монокристалів з комірчастою структурою стає більшою за гомогенізації концентраційної неоднорідності й утворення надрівноважних вакансій, що пришвидшує повзучість. Мікротвердість і повзучість кристалів W - 7,8 ат.% Ta за високих температур показує значну перевагу легованих зразків над нелегованими, зокрема швидкість повзучості легованого монокристала за 1 800 °С і навантаження 12 МПа на два порядки менша, ніж нелегованого.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.110.21 + К235.120.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393959 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського