РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000497184<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Огородник А. М. 
Запобігання дефляції поверхні хвостосховищ видобувних і переробних підприємств комплексним методом пилопригнічення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / А. М. Огородник; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр.. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вивченню дефляції поверхні хвостосховищ видобувних і переробних підприємств з метою розроблення комплексного методу пилопригнічення екополютантів хвостосховищ, заснованого на застосуванні екологічно безпечних технологій і спрямованого на захист і покращання техногенно-порушених екосистем. Вперше встановлено параметри дефляції за різними фракціями гранулометричного складу шламу хвостосховищ і математичну залежність інтенсивності дефляції від швидкості вітру для кліматично-метеорологічних умов. Здійснено прогнозування пилового забруднення приземного шару атмосферного повітря на прилеглій території. Розроблений комплексний метод пилопригнічення запропоновано застосовувати в процесі рекультивації кар'єрів, після розкривних робіт хвостосховищ і териконів. Показано, що використання комплексного методу забезпечує запобігання дефляції техногенних поверхонь, стійкість покриття до дії токсичного середовища хвостосховищ (рН 10 - 12) та метеорологічних умов, її довговічність, а також не вносять додаткового антропогенного навантаження на екосистему та населення. Вирішено завдання повторного розкриття хвостосховища для вторинного використання шламів з подальшим відновленням покриття. Розроблено технологію використання комплексного методу пилопригнічення на хвостосховищах, де враховано вимоги відносно надійності її експлуатації та можливості вторинного використання червоних шламів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2,022 + И419

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського