РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000497214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шимчишин М. М. 
Художнє вираження афро-американської ідентичності у літературному дискурсі Гарлемського ренесансу : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06, 10.01.04 / М. М. Шимчишин; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 32 c. - укp.

Вперше в українському літературознавстві комплексно досліджується художній дискурс Гарлемського ренесансу та його співвіднесеність з формуванням нової негритянської ідентичності. Запропоновано концепцію конструювання расової колективної самості афроамериканців, що узагальнює та розвиває вчення Б. Андерсона про "уявлені спільноти". У процесі дослідження увиразнено та прописано способи маніфестації расової ідентичності чорношкірих у текстах афроамериканських письменників. Спадщина Гарлемського ренесансу потрактовується в контексті сучасних теорій раси й ідентичності, а також новітніх концепцій розвитку літератури чорношкірих американців. Вперше інтерпретацію набутків негритянських письменників початку XX ст. здійснено з використанням літературознавчих практик Ревізії та Сигніфікації, що були сформульовані Г. Л. Гейтсом-молодшим. Доробок митців Гарлемського ренесансу досліджено в контексті загального розвитку літератури США. Негритянську літературу початку XX ст. розглянуто як складову модерністської матриці, при цьому наголос зроблено на її самостійності, самобутності та повноцінності. Підкреслено художню своєрідність літератури Гарлемського ренесансу, породжену сполученням двох культурних традицій - негритянської й євро-американської.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=432.142)6-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393607 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського