РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000497498<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Миц К. В. 
Художня інтерпретація історичної дійсності в українській прозі XIX - початку XX століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / К. В. Миц; МОНМС України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше комплексно розглянуто історичну прозу Б. Грінченка, М. Грушевського, М. Костомарова, П. Куліша, Д. Мордовця та Д. Яворницького в контексті порівняння її з творчим доробком письменників, які не були істориками за фахом. З'ясовано й узагальнено художні концепти історії, які тільки формувалися в літературознавстві XIX ст. й були спорадично висвітлені у періодичних виданнях означеного періоду. Поглиблено вивчення художньої спадщини Д. Яворницького, зокрема його прозових творів, що й досі знаходяться в рукописному вигляді в архівах НБУ ім. В. І. Вернадського, Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького, Меморіальному домі-музеї академіка Д. І. Яворницького. Новаторський підхід застосовано в жанровій класифікації прозових творів за їх канонічними та неканонічними домінантами, приділено увагу жанровим трансформаціям і дифузіям в історичній прозі XIX - початку XX ст. Окреслено сучасні варіанти зображення історичних подій, явищ, реалій. Досліджено переакцентацію поглядів у висвітленні життя та діяльності історичних постатей і відомих діячів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392994 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського