РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000497654<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Віхоть Ю. М. 
Еволюція палеонапружень північно-західної частини Скибового покрову Українських Карпат та Внутрішньої зони передового прогину в зв'язку з прогнозуванням пошуків родовищ вуглеводнів : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Ю. М. Віхоть; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І. Субботіна. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Наведено детальну реконструкцію еволюції (послідовності зміни) регіональних полів палеонапружень Скибового та Бориславсько-Покутського покровів на доскладчастому, складчастому та післяскладчастому етапах розвитку Українських Карпат. Побудовано хронологічну шкалу деформаційних режимів з азимутами орієнтації головних осей палеонапружень (σ₁, σ₂,σ₃ ) протягом цих етапів завдяки комплексному застосуванню структурно-парагенетичного та кінематичного аналізів. Доведено, що одночасно з насувами відбувалися зсувні деформації, які забезпечували швидке просування фронту складчастості. Вплив утворення Південних та Західних Карпат на формування структури Скибового покрову виявляється в полях палеонапружень з віссю стиснення σ₁ субмервдіонального та північно-західного напрямку. Підтверджено, що після сильного стиснення Бориславсько-Покутський покров, на відміну від Скибового, зазнав сильного розтягнення і став відкритою системою, що сприяло формуванню покладів вуглеводнів у Внутрішній зоні прогину в післянасувний етап. Скидові деформаційні процеси, що є наймолодшими, з віссю розтягнення з північно-східної та північно-західної орієнтації у Скибовому покрові зафіксовані за дзеркалами ковзання, тоді як у Бориславсько-Покутському - за відкритою кососічною тріщинуватістю. Висловлено припущення про взаємозв'язок у Бориславсько-Покутському покрові між ділянками виявлення розтягнення - молодими полями напружень згаданих скидових типів - та ділянками підвищеної нафтонасиченості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д396(45УКР3,3) + Д59(45УКР3,3)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393883 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського