РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000498481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білавка І. В. 
Хвороба двостулкового аортального клапана: клініко-функціональні та патоморфологічні особливості : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. В. Білавка; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

На основі дослідження, що включало клінічну та патоморфологічну частини, вперше з'ясовано, що хвороба двостулкового аортального клапана (ДАК) та її ускладнення виникають в осіб з ознаками недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ), домінуючими з яких є аномалії скелета, дефекти шкіри, порушення з боку органів зору, сечовидільної системи, додаткові хорди в порожнині лівого шлуночка. В процесі оцінювання ступеня тяжкості проявів НДСТ загальна сума балів свідчить про легкий і середній ступінь виразності НДСТ. Показано, що у пацієнтів з хворобою ДАК та ознаками НДСТ одним з перших клінічних проявів її тривалого безсимптомного перебігу, поряд з хронічною серцевою недостатністю, є аритмічний синдром. Наявність порушень ритму та провідності асоціюється з тяжкістю структурних змін клапанного апарату, дисфункцією та ремоделюванням міокарда на грунті декомпенсації внутрішньосерцевої гемодинаміки. Встановлено, що розвиток хвороби ДАК супроводжується активацією процесів системного запалення та тканинного ремоделювання, виразність яких найвища у пацієнтів молодого віку з НДСТ, особливо на початкових стадіях формування фіброзу та кальцинозу ДАК. Вперше виявлено, що розвиток аневризми висхідної аорти у пацієнтів з хворобою ДАК асоціюється з достовірно найвищою активністю системного запалення та тканинного ремоделювання та виразністю НДСТ. Вперше шляхом проведення рентген-дослідження оперативно видалених клапанів встановлено ступінь ураження кальцинатами аортального клапана у разі хвороби ДАК і виявлено локальну (менше 25 % поверхні клапана), сегментарну (25 - 50 %), субтотальну (50 - 75 %), тотальну (більше 75 %) кальцинацію ДАК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01 + Р457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394669 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського