РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000499084<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Озель В. І. 
Становлення та розвиток основних інститутів українського шлюбно-сімейного права в Х - ХІХ ст.: історико-правовий аспект : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. І. Озель; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості та закономірності еволюції основних інститутів українського шлюбно-сімейного права в X - XIX ст. Увагу приділено таким інститутам шлюбно-сімейного права, як укладення та припинення шлюбу, особистим немайновим правовідносинам подружжя, батьків і дітей. Аналіз правового регулювання шлюбно-сімейних відносин проводиться шляхом порівняння норм звичаєвого, церковного та світського права. Зроблено висновок, що шлюбно-сімейні правовідносини на українських землях у досліджуваний період розвивалися під впливом християнства. Показано, що церковно-правові канони були провідним чинником, який здійснював вплив на становлення та еволюцію світського права у цій галузі. У той же час, правовий звичай залишався провідним для визначення фактичної поведінки суб'єктів шлюбно-сімейних правовідносин, про що свідчать архівні документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4/5-623.7 + Т595.156

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського