РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000500064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Головко О. 
Методологічні проблеми вивченя розвитку держави та державності у населення України доби середньовіччя та раннього модерного часу / О. Головко // Проблеми дидактики історії. - 2011. - Вип. 3. - С. 10-22. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Визначено основні методологічні засади вивчення тем, зв'язаних з історією формування та розвитку держави на території України зазначеного періоду. Аргументовано, що сучасний цивілізаційний підхід науковців є більш досконалим для дослідження державно-політичних процесів, ніж марксистський, оскільки дозволяє розглядати ці процеси з точки зору соціальної цілісності, а не лише з класових позицій. З'ясовано, що з періоду раннього середньовіччя переважна частина населення України постійно перебувала в сфері державного розвитку, оскільки на це населення поширювався вплив або власного, або іншого державного механізму. Підсумовано, що в силу специфіки розвитку середньовічне суспільство було мілітарним, оскільки його провідною частиною стали люди, життя яких постійно було пов'язано із війною. Зрозуміло, що такою ж за характером була і держава доби раннього нового часу.

Определены основные методологические основы изучения тем, связанных с историей формирования и развития государства на территории Украины указанного периода. Аргументировано, что современный цивилизационный подход ученых является более совершенным для исследования государственно-политических процессов, чем марксистский, поскольку позволяет рассматривать эти процессы с точки зрения социальной целостности, а не только с классовых позиций. Выяснено, что с периода раннего средневековья подавляющая часть населения Украины постоянно находилась в сфере государственного развития, поскольку на это население распространялось влияние или собственного или другого государственного механизма. Подытожено, что в силу специфики развития средневековое общество было милитаристским, поскольку ведущей частью стали люди, жизнь которых всегда была связана с войной. Понятно, что таким же по характеру было и государство эпохи раннего нового времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-5 р + Х2(4УКР)4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73652 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського