РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000500487<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левада О. А. 
Субкортикальна судинна деменція у пацієнтів похилого та старечого віку: клінічна структура захворювання на етапах розвитку, нейробіологічні маркери прогресування та ефективності терапії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / О. А. Левада; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - Київ, 2014. - 44 c. - укp.

На підставі комплексного обстеження 189-ти осіб похилого та старечого віку (50 без когнітивних порушень, 70 - з субкортикальними судинними легкими когнітивними порушеннями, 69 - з ранньою субкортикальною судинною деменцією) запропоновано інтегративну концепцію діагностики ранніх стадій субкортикальної судинної деменції (алгоритм, критерії та тести), яка поєднує категоріальні (якісні) та дименсіональні (кількісні) підходи, нейропсихологічні, психопатологічні, неврологічні, функціональні параметри та підкріплена рядом біологічних маркерів. Доведено, що ранні етапи розвитку субкортикальної судинної деменції супроводжуються поступовим прогресуванням патогномонічних клінічних синдромів: когнітивного дефіциту (виконавчої дисфункції, специфічних розладів пам'яті, транскортикальної моторної афазії); психопатологічних порушень (депресії, апатії та розладів нічної поведінки); неврологічних розладів (порушень ходьби вищого рівня, пірамідних і псевдобульбарних); порушень повсякденного функціонування; а також закономірними змінами ряду нейробіологічних маркерів (наростанням ступеня лейкоареозу та лобно-субкортикальної атрофії мозку, збільшенням сироваткової концентрації протеїну S100β, зменшенням експресії дофамінових рецепторів D2-типу, збільшенням латентності викликаного когнітивного потенціалу Р300, наростанням макроангіопатичних змін каротидного басейну). Діагностичні підходи згруповано у систему послідовних кроків (алгоритм), яка дозволяє поетапно розв'язувати діагностичну задачу. Представлені діагностичні тести, а також їх кількісні показники дозволяють диференціювати пацієнтів з субкортикальними судинними легкими когнітивними порушеннями та субкортикальною судинною деменцією, оптимізувати лікувальні та протективні стратегії, контролювати прогресування захворювання та ефективність терапії, що проводиться.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408749 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського