РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000500497<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біляшевич Р. З. 
Елементи поліфонії в структурі біблійних текстів : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Р. З. Біляшевич; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Розкрито поняття літературної поліфонії та проаналізовано феномен біблійної поліфонії. Визначено основні етапи становлення літературної поліфонії в європейській традиції. Розглянуто концепції О. Людвіга, В. Іванова, М. Бахтіна та Ю. Крістевої, з'ясовано обставини їх виникнення та основні риси. Встановлено специфіку біблійної поліфонії та виявлено рівні її функціонування. Монотеїстичний світогляд - зокрема вчення про турботливе ставлення Бога до людини - вирізняє Біблію на тлі давньосхідної та античної літератури. Зазначено, що відмова біблійних авторів від ритмізованих ритуальних переказів на користь прозової розповіді сприяла виникненню літератури нового типу, для якої притаманне зосередження на діалозі та зображення внутрішнього світу людини. За допомогою прямої мови індивідуалізовано характери героїв Біблії та розкрито природу Бога. Ці факти свідчать, що джерела поліфонії потрібно шукати не лише у греко-римській літературі, як це робив М. Бахтін, а й у Біблії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44 + Э37-200.212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408760 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського