РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000501263<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шкорботун В. О. 
Кохлеарна імплантація з плануванням оптимального доступу до тимпанальних сходів завитки на основі 3D-реконструкції комп'ютерної томографії вискової кістки / В. О. Шкорботун, Я. В. Шкорботун // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 1. - С. 70-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Максимальна ефективність слухової реабілітації пацієнтів після кохлераної імплантації можлива за умови малотравматичного введення електрода у завитку з розміщенням останнього в тимпанальних сходах. Мета роботи - підвищення ефективності кохлеарної імплантації, шляхом використання прогностичних розрахунків створення оптимального доступу до тимпанальних сходів завитки на основі 3D-реконструкції комп'ютерної томографії вискової кістки. Наведено дані аналізу результатів кохлеарної імплантації у 45 хворих з сенсоневральною глухотою з вивченням ефективності розробленої методики прогнозування оптимального напрямку формування кохлеостоми залежно від анатомічних особливостей будови скроневої кістки за даними 3D-реконструкції КТ вискової кістки. Імпланти зі стилетом введено у 23 (51,1 %) пацієнтів, без стилету - у 22 (48,9%). Із 45 оперованих пацієнтів у 20 (44,4 %) - вибір способу введення електроду здійснено на основі розробленої методики аналізу геометричних побудов на 3D реконструкції КТ скроневої кістки з врахуванням метричних особливостей анатомічної будови середнього та внутрішнього вуха пацієнта, у 25 - традиційно. У всіх пацієнтів під час інтраопераційного тестування відмічено адекватне розміщення електродної решітки в завитці. Кількість та глибина введених електродів у завитку в групах без та з використанням запропонованої методики прогнозування достовірно не відрізнялась. У пацієнтів, яким виконувалась операція із застосуванням розробленого способу розрахунку оптимального напрямку введення кохлеарного імпланта на основі аналізу даних 3D-реконструкції, відмічено меншу величину опору більш ніж на 1/3 електродів у разі телеметрії через 3 міс після втручання. Висновок: для забезпечення оптимального та малотравматичного введення електроду у тимпанальні сходи під час кохлеарної імплантації, вибір доступу до завитки слід здійснювати на основі аналізу 3D-реконструкції КТ скроневої кістки з прогностичним визначенням оптимальної вісі електроду та її співвідношення з критичними анатомічними утвореннями середнього вуха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р685.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського