РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000501535<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвин В. А. 
Піроліз синтетичного кобальт(II) фульвату як спосіб одержання кобальт-карбонового нанокомпозита та виділення і характеризація його графітоподібної фази / В. А. Литвин, Я. Д. Король, Л. П. Шепетун, Р. Л. Галаган, П. С. Яремов, В. Г. Ільїн // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Хім. науки. - 2014. - Вип. 14. - С. 56-63. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За методом твердофазного піролізу кобальт(II) фульвату у відновлюючій атмосфері H2 одержано кобальт-карбоновий нанокомпозит, що містить феромагнітні наночастинки кобальту в карбоновій матриці. Використаний в роботі кобальт(II) фульват було добуто шляхом осадження з розчину синтетичного натрій фульвату іонами Со<^>2+. Іони перехідного металу за цих умов відновлюються до атомів металу, які формують наночастинки в оточенні просторової сітки хаотично поєднаних у жорстку структуру лінійних і циклічних карбонових блоків. За температури понад 900 <$E symbol Р>C аморфна карбонова матриця трансформується у графітоподібну фазу, яка за даними рентгенодифрактометричного аналізу була ідентифікована як багатостінні карбонові нанотрубки або карбонові нанановолокна. Розмір наночастинок кобальту було оцінено за формулою Шерера. Їх середній діаметр складає 32 нм. Пористу структуру нанокомпозита та графітоподібної фази досліджено з використанням методу об'ємної адсорбції азоту. За результатами вимірювань, значення об'єму і питомої поверхні мікропор становлять Vмк = 0,009 і 0,007 см<^>3/г, Sмк = 20 і 14 м<^>2/г, а мезопор - Vмз = 0,143 і 0,356 см<^>3/г, Sмз = 74 і 123 м<^>2/г для зразків кобальт-карбонового нанокомпозита та графітоподібної фази, загальна питома поверхня, обчислена за методом БЕТ для цих зразків, дорівнює відповідно 94 і 137 м<^>2/г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278.12-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського