РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000501538<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвин В. А. 
Дифрактометричне дослідження структурних особливостей наночастинок заліза та кобальту у складі метал-карбонових нанокомпозитів / В. А. Литвин, М. О. Митник, Я. Д. Король, Р. Л. Галаган // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Хім. науки. - 2014. - Вип. 14. - С. 87-91. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Формування наночастинок заліза та кобальту в процесі одержання метал-карбонових нанокомпозитів, під час використання у ролі металовмісних прекурсорів синтетичних фульватів та синтетичних гуматів цих металів, характеризується рядом особливостей. Відомо, що за кімнатної температури залізо має об'ємно-центровану кубічну решітку (ОЦК). Однак, для наночастинок цього металу, що формуються за умов піролізу ферум(II) фульвату у атмосфері H2, стійкою модифікацією є форма з гранецентрованою кубічною решіткою (ГЦК). Форма з ОЦК решіткою також присутня, але її вміст не перевищує 10 % від вмісту ГЦК форми. У ферум-карбоновому нанокомпозиті, одержаному піролізом ферум(II) гумату у атмосфері H2, форми ГЦК і ОЦК присутні у приблизно однакових кількостях. В обох випадках на дифрактограмах нанокомпозитів фіксується рефлекс (002) від графітоподібної фази (ГПФ) невідомої природи. На дифрактограмах нанокомпозитів, які добували піролізом кобальт(II) фульвату та кобальт(II) гумату у водневій атмосфері фіксуються лише рефлекси від ГЦК решітки, яка за кімнатної температури не властива для металічного кобальту. При температурі нижчій за 457 <$E symbol Р>C кобальт зазнає поліморфного перетворення мартенситного типу, формуючи структуру з гексагональною щільною упаковкою. Така поведінка нанокристалічного кобальту може бути пояснена тим, що в процесі формування нанокристалів з атомів розміри кристалітів залишаються менші від критичного розміру зародка необхідного для початку росту гексагональної фази. Для випадку ферум-карбонового нанокомпозита, одержаного з ферум(II) фульвату, критичний розмір за умов піролізу досягається у значної частини зародків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського