РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000503169<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іжик М.О. 
Етномовні складники лексикону малагасійської мови : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / М.О. Іжик; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. - Київ, 2014. - 16 c. - укp.

Досліджено етномовні складники лексикону малагасійської мови. Встановлено тісний зв'язок малагасійської як з аустронезійськими мовами (малайська, яванська, ма'аньян), так і з африканськими (суахілі, шона, зулу). Окрім того, встановлено помітний арабський вплив на формування історії острова, що знаходить відображення і в лексиці, а також участь у цьому процесі санскриту. З'ясовано, що ці складники включають дві великі групи лексичних пластів, а саме - групу питомих пластів і групу пластів запозичень. До першої групи належать пласти: малайський, яванський, ма'аньян. До другої - формально санскритський, арабський, французький та англійський та ін. Встановлено статус вторинного формування малагасійської мови в колі аустронезійських. Одержано системну картину структури лексикону малагасійської мови та топонімії Мадагаскару за критерієм їх історичних етномовних складників. Регулярні звукові відповідності у матеріалі перекладних пар слів малагасійської та інших аустронезійських мов знаменує якісно новий етап порівняльно-історичного дослідження проблеми. Виявлено "звукові закони" недвозначно вказують на історично зумовлений характер формування лексичної системи малагасійської мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш179.121-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409040 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського