РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000503569<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Молчанов Л. С. 
Позапічна ресурсо- та енергозберігаюча технологія десульфурації чавуну магнієм, що відновлений з екзотермічних шихт у глибині розплаву : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Л. С. Молчанов; Нац. металург. акад. України. - Дніпропетровськ, 2014. - 23 c. - укp.

Вперше експериментально визначено та теоретично обгрунтовано механізм алюмотермічного відновлення оксиду магнію за одночасного перебігу паралельних екзотермічних реакцій, що відбуваються у вузькій ділянці - фронті хімічних перетворень, який з швидкістю близько 0,215 мм/с переміщується у об'ємі екзотермічної шихти. Встановлено, що процеси алюмотермічного відновлення оксидів металів у фронті хімічних перетворень носять стадійний характер, який визначається їх спорідненістю до кисню. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено, що необхідною та достатньою умовою повного відновлення оксиду магнію в об'ємі рідкого металевого розплаву є наявність у складі екзотермічної шихти оксидів лужних металів (натрію, калію та інш.), які за рахунок гелеутворення здійснюють взаємну фіксацію складових екзотермічної шихти та знижують температуру початку відновлення на фронті перебігу алюмотермічних хімічних реакцій. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено, що необхідною і достатньою умовою десульфурації рідкого чавуну, у достатньому об'ємі, за рахунок обробки розплавів магнієм, який відновлено з оксиду під дією теплоти паралельних хімічних перетворень, є використання складових екзотермічної шихти певного фракційного складу 100 - 200 мкм, за рахунок чого досягається високий ступінь однорідності екзотермічної шихти, а також рівномірність та стабільність проходження відновлювальних процесів у ній. Вперше визначено фізико-хімічні особливості процесу рафінування чавуну екзотермічною шихтою, що містить оксиди магнію, які полягають у наявності шлакової та металевої фаз і випару магнію, які утворюються в зоні проходження хімічних перетворень. Відповідно до цього встановлено, що рафінування розплаву відбувається за двома наступними механізмами: за рахунок взаємодії крапель металу, насичених магнієм, та бульбашок випару магнію з розплавом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-141 + К323.105.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського