РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000504019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боднар Г. Б. 
Особливості больового синдрому при супутній гастродуоденальній патології у дітей з природженими аномаліями товстої кишки / Г. Б. Боднар // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 1. - С. 123-124. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості больового синдрому у дітей з природженими аномаліями товстої кишки (ПАТК) із супутньою гастродуоденальною патологією. Обстежено 72 дитини віком 7 - 17 років з ПАТК (доліхосигма, доліхоколон, хвороба Гіршпрунга, хвороба Пайра) з симптомами ураження шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК), які перебували на стаціонарному лікуванні. Усім хворим проведено загальноприйняті клініко-лабораторні та інструментальні обстеження. Під час детального обстеження дітей з ПАТК у 42-х (58,34 %) пацієнтів було виявлено симптомокомплекс (порушення апетиту, печію, відрижку, біль в епігастральній ділянці, відчуття тяжкості після їжі, нудоту, блювання) ураження гастродуоденальної ділянки (ГДД). За результатами ендоскопічного обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) (стравоходу, шлунка, ДПК) виявлено поєднану патологію, а також порушення моторно-евакуаторної функції верхніх відділів ШКТ. Основним суб'єктивним симптомом ураження ГДД у дітей з ПАТК був біль у животі. Висновки: у дітей з ПАТК переважає поєднане запальне ураження шлунка та ДПК. Больовий синдром у дітей з даною патологією характеризується наявністю нападоподібного, короткотривалого болю в правій пахвинній ділянці, що не властиве класичній клінічній картині запалення ГДД у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413 + Р733.457.465.305.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського