РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505127<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Струтинський Р. Б. 
Вплив активації аденозинтрифосфатчутливих калієвих каналів флокаліном на функцію серцево-судинної системи / Р. Б. Струтинський, Р. А. Ровенець, Н. А. Струтинська, О. П. Нещерет, О. О. Мойбенко // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 1. - С. 11-16. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В дослідах in vivo на анестезованих собаках вивчено вплив фторвмісного активатора АТФ-чутливих калієвих (КАТФ) каналів флокаліну, введеного внутрішньовенно в дозах від 0,01 до 1,5 мг/кг, на кардіогемодинаміку. Показано, що він дозозалежно знижує системний артеріальний тиск, перфузійний тиск у коронарних судинах і загальнопериферичний опір судин з максимальними ефектами <$E56,8~symbol С~2,7,~22,4~symbol С~4,7> та <$E47,2~symbol С~6,5~%> відповідно, спричиняє розвиток кардіодепресорних реакцій у роботі серця, що мають прояв у зменшенні тиску у лівому шлуночку, швидкості наростання (dP/dtmax) і зменшення (dP/dtmin) тиску в ньому з найбільшими ефектами <$E37,1~symbol С~5,1,~51,2~symbol С~9,4> та <$E55,6~symbol С~6,9~%> відповідно за дози флокаліну 1,5 мг/кг. Зменшує хвилинний об'єм крові та частоту серцевих скорочень з максимальним ефектом <$E23,1~symbol С~12,7> та <$E19,2~symbol С~1,7~%> відповідно за дози 1,0 мг/кг. Слід зауважити, що частота серцевих скорочень і загальнопериферичний опір значно знижуються лише у разі великих доз флокаліну - 1 та 1,5 мг/кг. Таким чином, показано, що активація КАТФ-каналів флокаліном призводить до дозозалежного зниження судинного тонусу та скоротливої активності міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29 + Е60*732.1-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського