РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505144<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хара М. Р. 
Статеві відмінності функціональних і структурних порушень у міокарді щурів з гіпотиреозом / М. Р. Хара, С. І. Павлович, В. М. Михайлюк // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В експериментах на статевозрілих щурах вивчено особливості холінергічної регуляції серця та ступінь структурного його пошкодження у разі гіпотиреозу залежно від статі та гормонопродукувальної активності гонад. Гіпотиреоз у статевозрілих самців і самиць змодельовано введенням щоденно протягом 15-ти діб мерказолілу (75 мг/кг; внутрішньошлунково). У тварин досліджено інтенсивність брадикардії, яка виникала у відповідь на електричну стимуляцію блукаючого нерва та внутрішньовенне введення ацетилхоліну. Ступінь структурних порушень у серці оцінено за відсотком некротизованих кардіоміоцитів у шлуночках. Встановлено, що одним із механізмів зменшення частоти серцевих скорочень у разі розвитку мерказолілового гіпотиреозу є зростання чутливості холінорецепторів синусового вузла та вивільнення більшої кількості квантів ацетилхоліну з пресинаптичного відділу. Видалення гонад поглиблювало розлади серцевого ритму за умов гіпотиреозу. Частота серцевих скорочень у цьому разі зменшувалася більшою мірою, ніж в особин зі збереженими гонадами. Підгрунтям для розвитку брадикардії в самців після гонадектомії з гіпотиреозом було вивільнення більшої кількості ацетилхоліну із закінчень блукаючого нерва, а в самиць - зростання чутливості холінорецепторів синусового вузла. Під час розвитку мерказолілового гіпотиреозу збільшувався відсоток пошкоджених кардіоміоцитів. Незалежно від гормонопродукуючої активності гонад, цей процес був інтенсивнішим у самиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29 + Р415.120.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського