РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косей Н. В. 
Особливості локального гормонального гомеостазу в жінок фертильного віку при гіперпроліферативних захворюваннях матки / Н. В. Косей, Н. Ф. Захаренко, В. П. Ковбасій // Здоровье женщины. - 2013. - № 1. - С. 145-148. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У результаті досліджень виявлено порушення гормонального гомеостазу, а саме: підвищення гонадотропінів, відносну гіперестрогенію за рахунок локальної продукції, гіперпролактинемію, гіпокортизолемію та їх зв'язок з деякими автокринними механізмами патогенезу як ізольованого варіанта лейоміоми матки (ЛМ), так і її поєднання з аденоміозом. Поєднаний з аденоміозом варіант ЛМ розвивається на тлі стану відносної гіперестрогенії та гіперпролактинемії в загальному та, особливо, локальному кровообігу, в той час як за ізольованого варіанта такі зміни виявлено лише на локальному рівні. У жінок з ЛМ на тлі аденоміозу виявлено вищу концентрацію естрадіолу в матковій вені в порівнянні з такою в матковій артерії та, навпаки, нижчу - тестостерону та дегідроепіандростерону-сульфату (ДГЕАс), що свідчить про провідну роль у патогенезі цього захворювання збільшення локального синтезу естрогенів в матці за рахунок активної ароматизації андрогенів яєчникового та наднирково-залозного походження. За ізольованої ЛМ спостерігається зниження концентрації ДГЕАс і прогестерону в матковій вені відносно маткової артерії, що може свідчити на користь їх участі в процесах росту лейоміоми. Таким чином виявлено переважно локальну дисгормонемію у жінок з гіперпроліферативними захворюваннями матки, особливо за умови їх поєднання, що може свідчити про суттєву роль автономних механізмів регуляції пухлинного росту в патогенезі даної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41 + Р569.714.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського