РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505556<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харитонов В. М. 
Сучасний стан методів мінералогічного аналізу корінних фосфор-титанових руд родовищ України / В. М. Харитонов, Т. А. Олійник // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2013. - № 3. - С. 19-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - систематизувати інформацію про методи мінералогічних досліджень фосфор-титанової сировини родовищ України; узагальнити досвід проведення комп'ютеризованого мінералогічного аналізу руд у полірованих препаратах у лабораторіях науково-дослідницького сектора Державного ВНЗ "Криворізький національний університет". Кількісний мінералогічний аналіз фосфор-титанових руд Носачівського родовища у відбитому світлі проведено за допомогою стандартних лінійних і планіметричних методів. Застосовано комп'ютеризований аналітичний метод з використанням програми "EmbroBox". Проаналізовано 3 технологічні проби, з яких виготовлено по 9 полірованих препаратів. Визначено кількість у рудах трьох фаз - ільменіт, нерудні мінерали + апатит і сульфіди. Порівняння мінералогічних даних з результатами хімічного аналізу проведено з урахуванням даних про вміст діоксиду титану у складі ільменіту, що визначались для ільменітових мономінеральних фракцій. Вміст мінеральних фаз (середнє значення для трьох технологічних проб), визначений за допомогою планіметричного методу, становив: ільменіту - 23,5 об. % відповідно; нерудних мінералів + апатиту - 73,4; сульфідів - 3,1; за допомогою лінійного методу - 32,2; 67,1; 0,7 об. % відповідно; за допомогою програми "EmbroBox" - 13,2; 84,6; 2,2 об. % відповідно. За даними хімічного аналізу технологічних проб руд Носачівського родовища середнє значення в них вмісту TiO2 становить 6,7 мас. %. Встановлено, що найбільш наближені до даних хімічного аналізу є значення, що одержані за допомогою комп'ютеризованого методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)23-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського