РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505823<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абрагамович О. О. 
Гіпотонічний синдром у хворих на цироз печінки: ступені тяжкості та їх прогностичне значення / О. О. Абрагамович, М. О. Абрагамович, М. Л. Фармага // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 2. - С. 36-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - виявити артеріальну гіпотонію (АГ) у хворих на цироз печінки, класифікувати її за ступенями тяжкості та визначити прогностичне значення ступенів тяжкості. За допомогою добового моніторування артеріального тиску (АТ) 364 хворих з цирозом печінки (жінок - 84, чоловіків - 280, середній вік - (50 - 60 років) розподілено на три групи відповідно до класів А, В і С за класифікацією Child - Pugh) - відповідно 133 (36,5 %), 168 (46,2 %) та 63 (17,3 %) пацієнти. Вивчено рівні АТ та їх похідні величини. Виявлено, що у хворих на цироз печінки рівні систолічного, діастолічного та середнього АТ, їх індекси часу та площі достовірно зменшуються, а їх гіпотонічні індекси часу та площі - достовірно зростають з декомпенсацією цирозу печінки (<$E p~<<~0,05>), а також достовірно відрізняються в усіх трьох групах пацієнтів (<$E p~<<~0,05>). Рекомендовано виділяти три ступені тяжкості АГ (I, II, III) на основі середньодобових, максимальних, мінімальних рівнів середнього АТ та його похідних величин. З огляду на те, що ступені тяжкості АГ відповідають класам за класифікацією Child - Pugh, їх можна вважати додатковими критеріями прогнозу для пацієнтів з цирозом печінки. Висновки: АГ має три ступені тяжкості, які як додатковий чинник надають змогу встановити прогноз хворого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40 + Р410.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського