РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505826<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орловський В. Ф. 
Ішемічна хвороба серця, асоційована з кислотозалежними захворюваннями шлунково-кишкового тракту: взаємозв'язок гомоцистеїну та ліпідного спектра плазми крові / В. Ф. Орловський, А. В. Жаркова // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 2. - С. 54-58. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості змін ліпідного спектра та рівня гомоцистеїну плазми крові під час поєднання ішемічної хвороби серця (ІХС) та кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту (КЗЗ ШКТ). Обстежено 102 хворих, у яких визначено рівень гомоцистеїну плазми крові, а також показники загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької щільності, холестерину ліпопротеїдів високої щільності, тригліцеридів та розраховували коефіцієнт атерогенності. Встановлено, що гіпергомоцистеїнемія сприяє розвитку атерогенних типів дисліпопротеїнемії. Найбільш сильний кореляційний зв'язок між цими показниками зареєстровано у хворих з коморбідним перебігом ІХС та КЗЗ ШКТ на тлі прийому інгібіторів протонної помпи (ІПП). Висновки. Отже, гіпергомоцистеїнемія може розглядатись як додатковий чинник ризику атеросклерозу та серцево-судинних ускладнень у хворих на ІХС, асоційовану з КЗЗ ШКТ. Перспективним є продовження дослідження механізмів впливу тривалого прийому ІПП на рівень гомоцистеїну плазми крові у хворих на ІХС, асоційовану з КЗЗ ШКТ, та вивчення можливих шляхів корекції цих порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р413.2 + Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського