РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калашникова О. С. 
Можливості черезстравохідної ехокардіографії в ідентифікації пацієнтів з фібриляцією передсердь "дійсно низького" ризику тромбоемболічних ускладнень / О. С. Калашникова // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 2. - С. 77-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Черезстравохідна ехокардіографія (ЧСЕхо-КГ) - високоспецифічний і високочутливий метод виявлення тромбозу вушок передсердь. Однак шкала стратифікації ризику тромбоемболічних ускладнень (ТЕУ) за фібриляції передсердь (ФП) CHA2DS2-VASc не включає ехокардіографічні чинники ризику ТЕУ в діагностичний алгоритм. Оцінено можливості шкали CHA2DS2-VASc та ЧСЕхо-КГ в ідентифікації пацієнтів "дійсно низького" ризику ТЕУ та доцільність призначення оральної антикоагулянтної терапії (ОАК) пацієнтам помірного ризику за цією шкалою. У дослідження залучено 133 пацієнтів з персистентною неклапанною ФП, яким проведено ЧСЕхо-КГ перед плановим відновленням ритму за допомогою методу електричної кардіоверсії. При стратифікації ризику ТЕУ за шкалою CHA2DS2-VASc ризик <$E symbol У~2> балів був у 91 (68,4 %) пацієнта, помірний ризик був у 32 (24,1 %) пацієнтів, без факторів ризику ТЕУ за шкалою CHA2DS2-VASc було 10 (7,5 %) осіб. У групі пацієнтів високого ризику ТЕУ за шкалою CHA2DS2-VASc тромбоз вушка лівого передсердя (ЛП)/вушка правого передсердя (ПП)/вушок обох передсердь виявили у 33,0/7,7/47,2 % пацієнтів, у групі помірного ризику - у 15,6/3,1/56,3 % пацієнтів відповідно. Незважаючи на низький ризик ТЕУ за шкалою CHA2DS2-VASc, тромбоз вушка ЛП/вушка ПП/вушок обох передсердь був у 50,0/20,0/20,0 % пацієнтів відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-43 + Р410.103.5-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського