РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000505871<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Леженко Г. О. 
Мікробіологічна характеристика дихальних шляхів у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова, Л. І. Пантюшенко // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вибір раціональної антибактеріальної терапії дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ), на підставі дослідження мікробного пейзажу дихальних шляхів. Проведено комплексне обстеження та лікування 74-х дітей, хворих на РБ, віком від 5-ти до 16-ти років (середній вік пацієнтів - <$E10,4~symbol С~1,3> року). У всіх хворих досліджено мікробний спектр харкотиння до призначення антибактеріальної терпії. Основними збудниками у хворих на РБ дітей виявлено грамнегативні мікроорганізми (47 дітей - 63,5 %), майже у чотири рази рідше зустрічалась кокова флора (12 хворих - 16,2 %), у 14 (18,9 %) пацієнтів висівалися дріжджеподібні гриби. По одному випадку (13 %) виявлено ентерокок та паличку синьо-зеленого гною. З урахуванням даних бактеріологічного дослідження та чутливості виділених мікроорганізмів до антибіотиків, у терапію РБ був включений препарат цефуроксиму аксетил (Цефутил) у таблетованій формі двічі на добу у віковому дозуванні. На тлі застосування препарату вже з перших днів терапії спостережено позитивну динаміку клінічної картини. Цефутил добре переносився всіма пацієнтами. Зазначено, що у хворих на РБ дітей мікробний пейзаж харкотиння характеризувався домінуванням грамнегативної мікрофлори, передусім за рахунок бактерій роду Haemophilus. Застосування цефалоспорину II покоління цефуроксиму аксетилу у комплексній терапії РБ у дітей показало високу ефективність препарату та його безпечність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського